your ads here

advertisement

Scorpion Mezcal

Mezcal produkowany w 100% z agawy w Oaxaca w Meksyku. Wielokrotnie nagradzany produkt rzemieślniczy. Poddawany procesowi starzenia w małych (do 200 l) dębowych beczkach. Zawartości każdej butelki strzeże prawdziwy skorpion umieszczony na dnie, a małe sombrero zawieszone na butelce jest zapowiedzią prawdziwej fiesty.

Showing all 3 results

 • Scorpion Mezcal Anejo 40% 0.75 l

  Scorpion Mezcal Anejo 40% 0.75 l

  Wygląd: Ciemny bursztynowy kolor w butelce. Gdyby był syropem klonowym, byłby to średni bursztyn. To piękna rzecz! Podczas wirowania pozostawia bardzo lekką powłokę na szkle, co stanowi o jej lepkości. Siedząc w szkle, wygląda jak mała kałuża soku lub nektaru.

  Pierwsze wrażenie: bardzo zadymione i bardziej dyskretne niż pozostałe. Pachnie jak puszka tytoniu po prostu otwartego, z silnym fenolem i dymem.

  Smak: suchy i słodki w tym samym czasie, z wapnem, skórą, oliwą i dymem oraz sugestią mięty. Żywy na języku i czuć w ustach. Szepcze do gardła, a następnie pozostawia dość delikatne oparzenie, biorąc pod uwagę 80 dowód, z dymiącym ostrym posmakiem, jak naprawdę dobre tytoniowe i pikantne nuty.

  Moc alkoholu 40%. Pojemność butelki 70 cl.

 • Scorpion Mezcal Reposado 40% 0.75 l

  Scorpion Mezcal Reposado 40% 0.75 l

  Wygląd: kolor dębowego bursztynu w butelce. Gdyby był syropem klonowym, byłby to średni bursztyn – To piękna rzecz! Podczas wirowania pozostawia bardzo lekką powłokę na szkle, co stanowi o jej lepkości. Siedząc w szkle wygląda jak mała kałuża soku lub nektaru.

  Pierwsze wrażenie: Smoky i bardziej subtelny i delikatny niż Srebrne Skorpiona. Sucha, z bukietem limonki, cytrusów i ogórków – sól i pikantne zioła, a przy bardziej rozgrzanym: char, kreozot, trochę pikanterii. Starzeje się dąb w wieku zaledwie 6 miesięcy.

  Smak: suchy i słodki w tym samym czasie, z cytrusami, skórą, suchym dymem i limonką, nutami kardamonu, gałki muszkatołowej. Jest żywiczny na języku i w jamie ustnej, szepcze do gardła, a następnie pozostawia dość delikatne ocieplenie, biorąc pod uwagę dowód 80. Ma smokey, pikantny posmak jak ognisko mesquite. To niesamowicie skomplikowane rzeczy – bardzo gładkie i zbyt łatwe do wypicia.

  Moc alkoholu 40%. Pojemność butelki 70 cl.

 • Scorpion Mezcal Silver 40% 0.7 l

  Scorpion Mezcal Silver 40% 0.7 l

  Wygląd: W butelce jest przezroczysty jak stopione szkło – to piękna rzecz. Podczas wirowania pozostawia bardzo lekką powłokę na szkle, co stanowi o jej lepkości. Siedząc w szkle wygląda jak mała kałuża soku lub nektaru. Dość uderzający kontrast z większością czystych wód, takich jak wódka.

  Pierwsze wrażenie: suchy bukiet, ślady limonki, cytrusów, soli ogórkowej i pikantnych ziół, a na bardziej rozgrzewających: char, kreozot, trochę pikanterii i delikatny ślad balsamu.

  Smak: suchy i słodki w tym samym czasie, wapno, cytrusy, skóra i suchy dym, prawie garbnik. Lekko i sprężyście na języku usta czuć, szepcze do gardła, a następnie pozostawia dość delikatne ocieplenie biorąc pod uwagę 80 dowód z dymnym pikantnym posmakiem. Podobnie jak ognisko w mesquite, jest to niezwykle skomplikowane.

  Moc alkoholu 40%. Pojemność butelki 70 cl.